Bulancak Ajans
Bulancak Ajans
DOLAR28,9084% 0.07
EURO31,4769% -0.13
STERLIN36,7734% 0.6
FRANG33,2625% 0.82
ALTIN1.922,55% 1,74
BITCOIN1.124.6893.137

Gençler Camide Kur’an’la Buluşuyor

Giresun Bulancak’ta “Gençler Camide Kur’an’la Buluşuyor Değerlerini Öğreniyor Projesi” Ödül Töreni Yapıldı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Gençler Camide Kur’an’la Buluşuyor

Giresun Bulancak’ta “Gençler Camide Kur’an’la Buluşuyor Değerlerini Öğreniyor Projesi” Ödül Töreni Yapıldı
Giresun’un Bulancak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Müftülüğünce hazırlanan  “Gençler Camide Kur’an’la Buluşuyor Değerlerini Öğreniyor ‘” projesinin ödül töreni, Bulancak İmam Hatip Ortaokulu Salonu’nda yapıldı.
Ödül Töreni çerçevesinde Samsun İlahiyat Fakültesi’nden Prof. Dr. Osman ŞAHİN “Kuran’dan İlham Alan Gençlik “Konulu konferans verdi.
Programa Giresun İl Müftüsü Muhittin ORAL , Bulancak Belediye Başkan Yardımcısı Bahtiyar HÜSEM, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şenel BULUT, İlçe Müftüsü Bahtiyar TARANOĞLU, BİMDER başkanı Yüksel YILDIZ, Bulancak Ab-ı hayat derneği başkanı Ahmet Murat YÜCEL, Diyanet-Sen İl Başkan yardımcısı Namık BAY,  Eğitim  Bir-Sen şube Başkanı Menderes YÜKSEL, daire amirleri,  Okul Müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, vatandaşlar ve öğrenciler ve öğrenciler katıldı.

Program İlçe Müftülük Gençlik Koordinatörü Yusuf  BEKTEŞ’ın sunumu ile başladı. Açılış Kuran-ı Kerimini Bulancak İHO öğrencisi Muhammet FİLEMENKO okudu. 
Açılış ve selamlama konuşmasını İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İsmail SARIGÜL gerçekleştirdi. “Projeyi şöyle tanıttı; 14-20 yaş aralığında 500 öğrencinin katıldığı projede 2 ay boyunca gençlerimiz her pazartesi ve perşembe akşam namazlarını ilçenin 7 değişik camisinde cemaatle kıldıktan sonra hocalarımızın sunumuyla projeksiyondan yansıtılan Kuran Meal derslerini dinlediler. Yaklaşık 60 hoca bu projede etkin görev aldı. Bu hocalarımıza candan teşekkür ediyorum.  350 öğrenci toplam 18 dersin 10 undan fazlasına girerek  yazılı imtihana girme hakkı kazandı. Kuran-ı Kerim’den 43 Surenin mealinden 100 soruluk sınava giren öğrenciler emeklerinin karşılığını aldı. Başarılı olanlardan yaklaşık 100 öğrenciye 25 bin tl ödül takdir edildi. Öğrencilere, destek veren ailelere, onlara eğitim veren hocalara ayrı ayrı teşekkür ederim. Ayrıca bu  projede maddi ve manevi katkı yaparak  yardımcı olan Bulancak STK’larına ve hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.’’ dedi.

Prof. Dr. Osman ŞAHİN “Kuran’dan İlham Alan Gençlik “Konulu konferansını verdi; ” Kur’an’dan örnekler verip, Öğrencilerimiz bu projeye Kur’an ayetlerinin ne söylemek istediğini anlamak için katıldılar. Bu öğrencilerin önemsenilmesi gerektiğini vurgulayıp, çocukların eğitimi ve problemleri üzerinde durdu. ŞAHİN, öğrencilere ve onları yetiştiren anne-babalarına teşekkür etti. Bu projeyi tüm ilçelere ve hatta illerde uygulanmalı örnek olmalı ” dedi.
Yapılan ödül töreninde 1. Olan Bulancak Kız Anadolu imam hatip Lisesi öğrencisi Feridenur GÖKTEKİN’e 1500 tl ödülünü il Müftüsü Muhittin ORAL takdim etti. 2. Aynı okuldan Hayrunnisa PEKDEMİR, 3. Yine aynı okuldan Hümeyra Vildan KILIÇ oldular. İlk 50 ye sırayla ödülleri verildikten sonra camilerde projelere devamsızlık yapmayan 50 öğrenciye de çeşitli ödüller verildi.

Kaynak: Giresun Haber Ajansı

YORUM YAP