DOLAR33,1952% -0.11
EURO36,0226% -0.6
STERLIN42,8115% -0.31
FRANG37,3483% -0.2
ALTIN2.551,00% -1,92
BITCOIN66.550,001.852
reklam

Fiskobirlik Efit’in Arazisi Giresun Üniversitesi’ne Devredilmelidir

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Fiskobirlik Efit’in Arazisi Giresun Üniversitesi’ne Devredilmelidir
reklam

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası şubat ayı meclis toplantısı gerçekleştirildi.32 meclis üyesinin katıldığı toplantıyı Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ahmet Şenel Anaforoğlu yönetti.
Resmi gündem maddelerinin görüşülüp karara bağlandığı meclis toplantısının ardından genel gündem değerlendirmesi yapan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Fiskobirlik’in entegre arazisinin Giresun Üniversitesi’ne devredilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Başkan Çakırmelikoğlu; “Gençliğe ve öğrencilerimize gelecek umudu olarak bakılıyor, Giresun Üniversitesi’nden bir kalite bekleniyor ise büyüme alanından tasarruf edemeyiz. Bu sebeple FKB’ye ait EFİT A.Ş. arazisine ihtiyaç kaçınılmaz gözükmektedir. Büyük balık büyük gölde olur sözünü dikkate alırsak geleceğimizi belirleyen öğrenci ve hocalarımız ile birlikte fiziki ve teknik altyapısı güçlü bir üniversitede eğitim verilmelidir. Bunun içinde Fiskobirlik’in EFİT arazisine karşılık Toprak Mahsulleri Ofisi’nin fındık bedeli takası yapılmalıdır ve arazinin kullanımı üniversiteye tahsis edilmelidir. Bu proje Giresun’un eğitim konusunda tek çıkış yoludur. Şu unutulmamalıdır ki, Fiskobirlik’te kamuya mal olmuş bir kuruluştur, üniversitede bir kamu kuruluşudur. Yapılması düşünülen takas ilimiz ve ülke eğitimi için bir fırsattır.Efit arazine düşünülen planın gerçekleşmemesi halinde telafisinin mümkün olamayacağı bilinmelidir. Dolayısıyla bu takası tüm sivil toplum örgütleri ve Giresun halkı adına istiyoruz. Bu hususun Giresun açısından önemli olacağı düşüncesiyle sayın Cumhurbaşkanımızın, Bakanlarımızın ve Milletvekillerimizin sürece destek vereceğine olan inancımız tamdır.” dedi.

YORUM YAP