DOLAR33,0933% 0.18
EURO36,2290% 0.44
STERLIN43,0715% 0.36
FRANG37,4443% 1.29
ALTIN2.613,58% -0,31
BITCOIN64.480,65-0.386
reklam

Fındığın Geleceği Bilimsel Toplantıda Ele Alınacak

“Ülkemizin Stratejik Ürünü Fındık: Önemi ve Geleceği”, Türkiye Gıda İnovasyon Platformu TÜGİP* ve Giresun Üniversitesi ortaklığında gerçekleşecek seminerde ele alınacak.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Fındığın Geleceği Bilimsel Toplantıda Ele Alınacak
reklam

24 Şubat 2022 Perşembe günü Giresun Üniversitesi Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonunda yapılacak toplantıya iş adamları, bürokratlar ve bilim insanları katılacak.

Seminerde; Türkiye gıda sektöründe, 2 milyar doları aşkın ihracat hacmiyle en önemli stratejik ürünlerden biri olan fındık, hem ekonomik hem de inovatif ürün ve üretim yönleriyle sektörün önde gelen bilirkişileri tarafından değerlendirilecek.

Giresun Üniversitesi Güre Yerleşkesinde gerçekleştirilecek etkinlik, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz CAN’ın açılış konuşmasıyla başlayıp, TÜBİTAK MAM Başkan Danışmanı, INNOFOOD Proje Koordinatörü Doç. Dr. Cesarettin Alaşalvar’ın “TÜBİTAK MAM (Marmara Araştırma Merkezi) Yaşam Bilimleri Gıda Araştırmaları ve INNOFOOD Projesi”nin tanıtımı ile devam edecek. Ardından TÜBİTAK MAM Yaşam Bilimleri Gıda Araştırmaları Başuzman Araştırmacı / MycoTWIN Proje Koordinatörü Dr. Hayrettin ÖZER “Fındıkta Aflatoksin Araştırma Kapasitesinin Artırılması” başlıklı sunum yapacak. Türkiye Gıda İnovasyon Platformu, TÜGİP ve sunulacak olanak ve hizmetler Haliç Üniversitesi Öğretim Üyesi ve TÜGİP Gıda Sanayi Koordinatörü Prof. Dr. Mehmet Pala tarafından ayrıntılı olarak anlatılacak. 

Seminerin Prof. Dr. Mehmet PALA moderatörlüğünde gerçekleşecek panel oturumunda Arslantürk Fındık Genel Müdürü Sebahattin ASLANTÜRK, Giresun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hamza BÖLÜK, Yavuz Gıda Yönetim Kurulu Başkan Vekili Bülent YAVUZ, Gürsoy Fındık İşleme A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Dursun GÜRSOY, FİSKOBİRLİK-EFİT AŞ Genel Koordinatörü Ali DENİZ’in katılımıyla, Fındığın Uluslararası Pazarlarda Rekabet Gücü ve Geleceği, Fındıktan Katma Değeri Yüksek Ürünlere Dönüşüm ve Yeni Pazarlara Giriş Stratejileri ve Sürdürülebilir Fındık Üretimi ve Depolanmasına dair birçok konu ele alınacak.

Haber: İsmail Kahramana

YORUM YAP