Bulancak Ajans
Bulancak Ajans
DOLAR28,9632% 0.07
EURO31,5298% 0.12
STERLIN36,8070% 0.05
FRANG33,4015% 0.34
ALTIN1.977,62% 2,78
BITCOIN1.156.5001.186

Duroğlu Beldesinde heyelan

Yayınlanma Tarihi : Google News
Duroğlu Beldesinde heyelan

Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları, Giresun Merkez Duroğlu Beldesinde meydana gelen heyelan bölgesinde incelemelerde bulundu.

Vali Harun Sarıfakıoğulları, 6 Şubat Perşembe günü sabah saatlerinde Giresun-Dereli D865 Karayolunun 10,7 km’de Giresun istikametinden Duroğlu Beldesi Barçaçakırlı Köy yolu girişinde kaya düşmesi sonucu meydana gelen heyelanlı sahada incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.

Giresun-Dereli Karayoluna Duroğlu Beldesinde kaya düşmesi sonucu heyelan meydana geldiği bilgisi üzerine Vali Sarıfakıoğulları’nın bilgisi ve talimatları doğrultusunda AFAD, İl Özel İdaresi ve Karayolları ekipleri derhal bölgeye hareket ederek bölgede incelemelerde bulundu.

Vali Sarıfakıoğulları da bölgeye gelerek, AFAD, İl Özel İdaresi, Karayolları yetkililerinden yapılan çalışmalar hakkında bilgi alarak, gerekli inceleme ve çalışmaların biran önce tamamlanması talimatı vererek, olayda can ve mal kaybı olmamasından duyduğun memnuniyeti dile getirerek, geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Olayın meydana gelişi ile ilgili Vali Sarıfakıoğulları’na bilgi veren Duroğlu Belediye Başkanı Halil Çetin, sabah Belediye Binasına giderken olay bölgesinde toprak kayması olduğunu fark ettiğini, bunun üzerine belediye çalışanlarına hemen yolun her iki taraftan trafiğe kapatılması talimatı vererek olası bir faciayı önlediklerini ifade etti.

Toprak ve büyük kaya kütlelerinin kayması sonucu meydana gelen heyelanda kısa bir süreliğine trafiğe kapanan Giresun-Dereli karayolu, Emniyet ve Jandarma güçleri tarafından yolda gerekli emniyet tedbirleri alınarak, yoldaki kaya parçalarının kaldırılmasından sonra yol tekrar kontrollü olarak trafiğe açıldı.

YORUM YAP