Bulancak Ajans
Bulancak Ajans
DOLAR28,8784% 0
EURO31,5044% -0.03
STERLIN36,7718% 0.59
FRANG33,2547% 0.84
ALTIN1.922,04% 1,72
BITCOIN1.122.5772.816

Doğankent Derneğinde İftar

İstanbul Beykoz’da Kurulu bulunan Doğankent ve Çevre Köyleri Derneği tarafından düzenlenen iftar programı dernek merkezinde gerçekleştirildi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Doğankent Derneğinde İftar

İstanbul Beykoz’da Kurulu bulunan Doğankent ve Çevre Köyleri Derneği tarafından düzenlenen iftar programı dernek merkezinde gerçekleştirildi.

Derneğin her yıl üyelerine verdiği iftar programı 3 yıldır tüm Doğankentliler ve mahalle sakinlerine yönelik olarak gerçekleştiriliyor. Derneğin kendi imkanlarıyla gerçekleştirdiği iftar programının masraflarının büyük bir kısmı bu yıl ilk kez Doğankentli bir işadamı tarafından karşılandı.

Dernek yönetim kurulu iftar programına katkı sağlayan Alparslan Tekin’e katkıları dolayısıyla günün anısına bir plaket verdi. İş seyahati dolasıyla yurtdışında bulunan Tekin’in adına plaketi Hilal Aydın’a İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri için İstanbul’da bulunan Giresun milletvekili Necati Tığlı verdi. Ayrıca organizasyondaki katkılarından dolayı Önder Şahin’e verilen plaketi kardeşi Zeki Şahin’e Eyüp Belediye Meclis Üyesi Doğankentli iş adamı Serkan Cihan tarafından verildi.

Nisan ayında yapılan seçimle derneğin yönetim kurulu başkanlığına seçilen Turan Kabadayı yaptığı selamlama konuşmasında, “Her şeyin paylaştıkça güzel olacağına olan inancımızla bu iftar programını gerçekleştiriyoruz. İftarımıza katılım sağlayan, aşımızı paylaşan değerli milletvekilimize, meclis üyelerimize, parti temsilcilerimizi, sivil toplum kuruluşlarımızın temsilcilerine, hemşehrilerimize ve mahallemize teşekkür ediyor, daha güzel organizasyonlara yine birlikte olmayı diliyorum.” dedi.

Sivil toplum kuruluşları adına bir konuşma yapan Harşit Federasyonu Başkanı Temel Bilecen, “Doğankent Çevre Köyleri derneğimiz hizmet çıtasını her geçen gün daha da yukarıya çıkarıyor. Bugüne kadar görev alan yöneticilerimize ve yeni yönetim kurulumuza başarılar diliyorum. Büyük emeklerle oluşturduğumuz Harşıt ruhunu burada görmekten ve sizlerle aynı sofrayı paylaşmaktan dolayı çok mutluyum. Allah ibadetlerimizi kabul etsin.” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri için İstanbul’da bulunan Giresun milletvekili Necati Tığlı yaptığı konuşmada “Öncelikle tüm hemşehrilerimi sevgi ile selamlıyorum. Hemşehrilerimizle birlikte aynı sofrayı paylaşmaktan mutluluk duydum. Yaklaşık bir ay süre ile Beykoz’daki hemşehrilerimizle birlikte olacağız. İstanbul’a seçim için gelmiş olsak da bu manevi ortamda siyaset yapmayacağız. Allah oruçlarınızı ve ibadetlerinizi kabul eylesin.” dedi.

İftar programına Giresun Milletvekili Necati Tığlı, Giresun CHP il başkanı Fikri Bilge, Giresun Dergisi Sahibi gazeteci Remzi Mamaşoğlu, Saadet Partisi Beykoz ilçe yönetim kurulu üyeleri, Beykoz Belediye Meclis Üyeleri Temel Karadeniz, Hüseyin Kuruderi, Beykozlu Giresunlular Derneği Başkanı Ali Bilir ve Yönetim kurulu üyeleri, Harşit Federasyonu Başkanı Temel Bilecen ve Yönetim Kurulu üyeleri, Doymuş Köyü Derneği Başkanı Zeki Şahin, Beykoz Bağımsız belediye başkan adayı Cabir Soylu katıldı.

Yaklaşık olarak 500 davetlinin katıldığı iftar programı sonrasında kadın ve çocuklar için düzenlenen derneğin terasında katılım sağlayan misafirler bir süre sohbet etti.

Haber: Abdullah Öner MERAL

Girmep

YORUM YAP