DOLAR33,0853% 0.17
EURO36,2364% 0.45
STERLIN43,1073% 0.41
FRANG37,4565% 1.34
ALTIN2.614,08% -0,29
BITCOIN64.660,01-0.477
reklam

Din Görevlisine Dil Uzatmak Kimsenin Haddi Değil!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Din Görevlisine Dil Uzatmak Kimsenin Haddi Değil!
reklam

Diyanet Sen Giresun Şube Bakanı Sami Şimşek “Ülkemizde kamu kurumlarının hizmet alanı kanunla belirlenmiştir. Her kurum yasalar çerçevesinde kendine verilen vazifeyi yerine getirmekle sorumludur.
Kamu ve kurum personelleri istisnasız hepsi devletimize ve milletimize hizmet etmek için vardır. Bundan dolayı kurumlar arasında asla kıyaslama yapılması doğru değildir.
Bugün dünya (insanlık) olarak sıkıntılı bir dönemden geçmekteyiz. Bize düşen birlik ve beraberlik içinde yetkili ağızlardan gelen açıklamalara riayet ederek, devletimize, milletimize hatta kendimize destek olmaktır” dedi.
Hiç kimsenin Din Görevlisine dil uzatmak hakkı olmadığını belirten Şimşek, sosyal medyada özellikle din görevlisi kardeşlerimizi doktorlarla kıyaslayarak din gönüllüsü kardeşlerimizi aşağılayıcı paylaşımlar görmekteyiz.
Bu ülkede dinle sorunu olan arsızların sosyal medyada Diyanet’e ve din görevlisi kardeşlerimize saldırdıklarını görmekteyiz. Bu tür olaylar bizim milletimize hizmet yolunda azmimizi ve gayretimiz daha da artıracaktır.
Din görevlisi kardeşlerimiz camide imam, köy ve mahalleler de yerine göre ambulans, psikolog, arabulucu ve uzlaştırıcı görevini yaparlar. Hastanelerimiz de manevi rehber, KYK yurtlarında, Cezaevlerinde, Huzurevlerinde ve birçok yerlerde devletimiz tarafından verilen vazifeyi yerine getirmektedir.
Tarihe baktığımızda müderrisler, müftüler ve hocalarımız istiklal meşalesini camilerimizde tutuşturarak manevi önderlik yaptıklarını ifade etti.
Bu gün sosyal medyadan bizlere taş atan zavallılara seslenen Sami ŞİMŞEK, kurumlar arasında fitne çıkarmanız nafile, bu millet bu tür algı ve oyunlara gelmeyecektir. Bütün kurumlar milletimize hizmet için vardır.
Hastalığa karşı tedbir için; tabii ki en başta göz önünde olacak ilk konuşulan ekip sağlık çalışanları olacaktır. Sahada koşturan; Sağlık çalışanları, Güvenlik güçleri, Kolluk görevlileri, Belediye çalışanları, Kamu görevlileri, Din görevlileri ve İşçiler için hepimiz dua edeceğiz.
Diyanet Sen olarak devletimizden beklentimiz din görevlisini küçültmek, kurumlar arasında fitne veya yanlış algı oluşturmak isteyen bu densizlere hesap sorulmasıdır.


Özet olarak kendini bilmezler her dönemde olmuştur ve olmaya da devam edecektir. Bizler bu tür saldırılara aldırmadan yolumuza devam edeceğiz. Dün olduğu gibi bugünde ve yarında Diyanet camiası olarak yasaların bize verdiği görevimizi, aşkla ve şevkle daha da güçlü yerine getireceğiz.
Rabbimiz milletimizi, ülkemizi, İslam alemini ve bütün insanlığı korona virüs gibi salgın hastalık vb. felaketlerden korusun. Ayrıca bizi birbirimize düşürmeye çalışanlardan, aramıza nifak tohumu ekenlerden muhafaza etsin. Rabbim aramıza kardeşlik, birlik ve beraberlik muhabbeti yerleştirsin” şeklinde konuştu. Haber: Fikret Bıyık

YORUM YAP