Cevabı sandıkta alacaklar « Bulancak Ajans

3 Ekim 2023 - 16:48
Cevabı sandıkta alacaklar
Son Güncelleme :

10 Haziran 2019 - 17:21

Espiye Belediye Başkanı Karadere, Ordu-Giresun Havalimanı’nda VIP krizi çıkartan CHP’li Ekrem İmamoğlu ve Topal Osman Ağa ile Milli Mücadele Kahramanlarına hakaretler yağdıran CHP’nin ittifak ortağı HDP’nin Milletvekili Garo Paylan’a sert tepki gösterdi. Karadere, Aziz Türk Milletinin, İmamoğlu ve Paylan’a gereken cevabı sandıkta vereceğini belirtti.

Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere, CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun, Ordu-Giresun Havalimanı’nda yarattığı VIP krizinin provokasyon amaçlı olduğunu söyledi.
İmamoğlu’nun bu tip provokasyonlarla mağdur edebiyatı algısı oluşturmaya çalıştığını ve siyasi rant peşinde koştuğunu ifade eden Karadere, “CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun bu ne ilk vukuatı ne de son olacak gibi. Çünkü İmamoğlu daha önce mazbatasını almadan Anıtkabir’i ziyaret edip Anıtkabir Özel Defterine kendisini İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak yazdı. Katıldığı birçok organizasyonda halka karşı bir siyasetçiye yakışmayacak tutum ve davranışlar sergiledi. Her gün başka bir olayla gündeme gelen İmamoğlu son olarak Ordu-Giresun Havalimanı’nda hakkı olmadığı halde VIP hizmetinden yararlanmak istedi. VIP hizmetinden faydalanamayınca da devletin Valisine ve emniyet mensuplarına hakaretler yağdırdı. Devlete saygısızlık yaptı, kanunları görmezden gelmek istedi. Bunlar doğru şeyler değil. Burası muz cumhuriyeti değil, burası Türkiye Cumhuriyeti Devleti. Ve devletin kanunları her vatandaş için geçerlidir. Kanunlara Ekrem İmamoğlu da uymak zorundadır. Yapılan saygısızlığı kınıyor, Ekrem İmamoğlu’nu bütün kamuoyu önünde özür dilemeye davet ediyorum” dedi.
HDP’li Garo Paylan’ın Topal Osman hakkında kullandığı ifadeleri de bir Giresunlu olarak kendisine iade ettiğini ifade eden Karadere, “Kötü söz sahibine aittir. Topal Osman ve Giresun Uşakları, Kurtuluş Savaşı’nda bu ülkenin bağımsızlığı için canlarını ortaya koymuş gizli kahramanlardır. Kimse Milli Mücadele Kahramanlarımıza dil uzatamaz. Hem HDP’li Garo Paylan’ı yapmış olduğu hadsiz açıklama nedeniyle hem de buna ses çıkarmayan ittifak ortağı CHP’lileri şiddetle kınıyorum ve kendilerini istifaya davet ediyorum. Bu yaşananlara halkımızın gereken cevabı sandıkta vereceğine inanıyorum” ifadelerini kullandı.