Bulancak’a Millet Bahçesi « Bulancak Ajans

30 Eylül 2023 - 03:48
Bulancak’a Millet Bahçesi
Son Güncelleme :

26 Ekim 2019 - 13:40

Sarayburnu Cami çevresinde Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın emri ile kamulaştırma kararı onaylandı.
Bu süreç için büyük mücadele veren Bulancak Belediye Başkanı Sayın Recep Yakar, Bulancak AK Parti İlçe Başkanı Necati Yıldırım başta olmak üzere Giresun AK Parti Milletvekillerimiz Cemal Öztürk, Kadir Aydın, ..

Bulancak Sarayburnu Camisinin doğusunda yapılması planlanan “Bulancak Millet Bahçesi Projesi” alanında bulunan taşınmazlar için Cumhurbaşkanlığı Kamulaştırma kararnamesi yayınlandı.
Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, “Seçim öncesi verdiğimiz önemli sözlerden birisini daha yerine getirmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Seçim döneminde Sayın Cumhurbaşkanımız ile Çevre ve Şehircilik Bakanımızla yaptığımız görüşmeler ve seçim sonrası ilçemizi ziyaret eden Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’un ziyaretinde yaptığı incelemeler sonrası, Sarayburnu Camii çevre düzenlemesi ve caminin doğu bölümündeki alanda yapılacak Millet Bahçesi projesi için, alanda bulunan binaların kamulaştırılması gerektiği hususu değerlendirilmiş ve çalışmalar başlatılmıştı. Yakından takip ettiğimiz süreç, Sayın Cumhurbaşkanımızın imzasıyla 23 Ekim 2019 tarihli ve 1700 karar sayısıyla yayınlanan kararnameyle neticelenmiştir.

Kararnamede şu ifadelere yer verilmiştir; “Giresun İli Bulancak İlçesi Bahçelievler Mahallesinde bulunan 202 ada, 3 parsel numaralı taşınmazın, bölgede yapımı planlanan “Millet Bahçesi Projesi” nin hayata geçirilmesi amacıyla Bulancak Belediye Başkanlığı tarafından acele kamulaştırılmasına, 2942 sayılı kamulaştırma kanununun 27. Maddesi gereğince karar verilmiştir. 23 Ekim 2019 Recep Tayyip ERDOĞAN / Cumhurbaşkanı”
Başkan Yakar; “Başta Sayın Cumhurbaşkanımız ile Çevre ve Şehircilik Bakanımız olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür ediyor, ilçemize ve milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.