Bulancak Karın Tadını Çıkartıyor! « Bulancak Ajans

26 Eylül 2023 - 03:45

Bulancak Karın Tadını Çıkartıyor!

Bulancak Karın Tadını Çıkartıyor!
Son Güncelleme :

10 Şubat 2020 - 10:33

Üç yıldır hasretle beklenen kar yağışı, Bulancak’ta Cumartesi gününden itibaren etkili oldu. Pazartesi günü sabah saatlerine kadar aralıklarla devam eden kar yağışı Bulancaklılar tarafından sevinçle karşılanırken, kar yağışına karşı hazırlıklı olan Bulancak Belediyesi ekipleri 24 saat esasıyla çalışarak yaşanacak olumsuzlukları anında ortadan kaldırdı.

100 KİŞİLİK EKİP HAZIR BEKLEDİ!

Belediye Başkanı Recep Yakar’ın talimatıyla tüm hazırlıklarını tamamlayan ekipler; 6 kepçe 10 kamyon 20 ton tuz ve 100 kişilik personelle karla mücadele ve müdahale için hazır tutularak, Kar yağışı süresince yaşanan/yaşanacak olumsuzluklara anında müdahale ettiler.

İki gün boyunca yoğun bir şekilde yağan kar, Bulancak şehir merkezinde 30 santime ulaşırken, Belediye ekiplerinin anında müdahalesi, tuzlama çalışmaları, ana caddeler ve yüksek kesimlerdeki yolların temizlenmesiyle sıkıntısız bir şekilde atlatıldı. Belediye ekipleri 24 saat teyakkuzda bekleyerek gelen ihbarları da anında değerlendirdi.

VATANDAŞLAR KAR KEYFİNİ YAŞADI!

İki gün boyunca devam eden kar yağışı ve Belediye ekiplerinin yerinde müdahaleleriyle sorunsuz sorun yaşanmayan Bulancak genelinde, üç yıldır kara hasret kalan vatandaşlarda sokağa çıkarak karın keyfini çıkardı. Kar fotoğrafı çekenler nefis anları sosyal medyada paylaşırken, çocuklarda; kar topu oynayarak, kardan adam yaparak ve kayarak keyfini çıkardılar.

SOKAK HAYVANLARI UNUTULMADI!

Yoğun kar yağışı dolayısıyla sokak hayvanları da unutulmadı. Belediye Başkanı Recep Yakar’ın talimatıyla; Zabıta Ekipleri ve Sevgi Yuvası Hayvan Barınağı personelleri Bulancak ta bulunan parklar, açık alanlar ve sokak aralarında onlarca noktada kuşlar, kediler ve sokak köpekleri için yemleme yaptılar.

Belediye Başkanı Yakar, yemleme çalışmalarının zaman zaman devam edeceğini belirterek, “Halkımızda kendi sokaklarında bir kap yem ve bir kap su bırakarak bu soğuk kış şartlarında canlara sahip çıkabilirler. Sokak hayvanları Allah’ın bizlere emanetidir” dedi.

TEMİZLİK İŞLERİ AKSATILMADI!

Yoğun kar yağışına rağmen Belediye Temizlik Müdürlüğü ekipleri de işlerini aksatmadan çöp toplama işlerine devam ettiler ve çöp birikmesine sebebiyet vermediler.

BAŞKAN YAKAR TEŞEKKÜR ETTİ

İki gün boyunca devam kar yağışı ile mücadele eden ve herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için çalışan tüm ekipleri kutlayan Belediye Başkanı Recep Yakar; Şehrimizde yoğun bir kar yağışı yaşadık. Ekiplerimiz fedakarca çalışarak herhangi bir olumsuzluk yaşanmasına izin vermediler. Hepsine tek tek teşekkür ediyorum. Pazartesi sabah saatlerinden itibarende ilçe genelinde kar temizlik çalışmalarımız başlamış ve hızla devam etmektedir” dedi.