DOLAR33,1952% -0.11
EURO36,0226% -0.6
STERLIN42,8115% -0.31
FRANG37,3483% -0.2
ALTIN2.551,00% -1,92
BITCOIN66.582,993.403
reklam

Bulancak İskelesi’nin Muhteşem Dönüşümü!

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Bulancak İskelesi’nin Muhteşem Dönüşümü!
reklam

Bulancak Belediyesi tarafından, tarihi Bulancak İskelesi’nde sürdürülen yenileme ve ışıklandırma çalışmalarında sona gelindi.

Yüzeyi baskı betonla yenilenen, korkulukları yapılan İskele’de son olarak LED aydınlatma direkleri dikilerek ayarlamaları yapılıyor. Türk Bayrağı direği de yeniden konumlandırılan ve bakımdan geçirilen Tarihi Bulancak İskelesi, Çarşamba günü saat 19.30’da yapılacak açılışla Bulancaklıların ve bölge insanının hizmetine sunulacak.

BEKLENTİLERİN ÜZERİNDE BİR PROJE OLDU!

İskele’nin yenilenmesiyle ilgili bilgi veren Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, “Tarihi Bulancak İskelemiz önemli bir kültür öğemizdi. 1953 yılında doğu Karadeniz’in en uzun iskelesi olarak inşa edilmiş, 2000 yılında yarısına yakın kısmı yapılan Karadeniz Duble Sahil yolunun altında kalmış ve eksilmiştir. Son yıllarda uzatma ve genişletme çalışmalarıyla tekrar eski görünümüne kavuşturmaya çalıştığımız iskelemize son bir dokunuş yaparak tekrar canlandırmak istedik. İlk başta sadece korkuluk yenileme ve aydınlatma olarak düşündüğümüz projemizi geliştirdik ve emsali görülmemiş bir proje haline getirdik. İddia ediyorum ki; beklentilerin çok üzerinde bir proje oldu. Projemiz bittiğinde Türkiye’de tek olacak ve güzel Bulancak’ımızı bir cazibe merkezi haline getirecek. Özellikle gece ışık gösterileriyle tüm bölgenin ilgi odağı haline gelecek. Artık gençlerimiz evlilik tekliflerini burada yapıp, düğün fotoğraflarını burada çektirecekler. Şimdiden ilgi odağı haline gelen Bulancak İskelesi havaların ısınmasıyla izdihama sebep olacak ilgi görecektir. İlçemize hayırlı olsun. Çarşamba akşamı yapılacak açılış törenine tüm halkımız bekliyoruz” dedi.

YORUM YAP