DOLAR33,0413% 0.65
EURO36,0249% 0.4
STERLIN42,9931% 1.08
FRANG36,9546% 0.88
ALTIN2.561,47% 0,47
BITCOIN59.916,341.881
reklam

Bisiklet ve Yürüyüş Yolu 2. Etap çalışması başladı

Bulancak Belediyesi tarafından, Karadeniz duble sahil yolunun deniz tarafında, Fatoğlu Kavşağı-Sarayburnu camii arasında planlanan ve tamamlandığında 8 km olacak Bisiklet ve Yürüyüş yolunun 2. Etabına başlandı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Bisiklet ve Yürüyüş Yolu 2. Etap çalışması başladı
reklam

Fatoğlu Kavşağı-Bulancak Deresi arasında birinci etabı tamamlanan Bisiklet ve Yürüyüş yolunun ikinci etabı olarak Bulancak İskelesi-Sarayburnu camii arasında kalan kısmının tesviye, dolgu ve zemin sertleştirme çalışmalarına başlandı. Zemin çalışmalarının ardından beton ve asfaltlaması yapılacak yolun kısa sürede tamamlanarak hizmete açılması hedefleniyor.

Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar; “Söz verdiğimiz ve önemsediğimiz projelerimizden biri olan Bulancak Bisiklet ve Yürüyüş yolumuzun ilk etabına yılın başında başlamıştık. Asfalt kaplaması ve aydınlatmaları tamamlanan yolumuz şimdiden çok ilgi ve beğeni gördü. Şimdi 2. Etap olarak Bulancak İskelesi ve Sarayburnu Camisi arasındaki kısmı inşa ediyoruz. Burayı da hızla bitirerek halkımızın hizmetine sunacağız. Devamında bu projemizi Pazarsuyu Balıkçı barınağına kadar uzatarak nihai hedefimiz olan 8 km’lik Bisiklet ve Yürüyüş yolumuzu tamamlamış olacağız. Bu proje aynı zamanda Bulancak’ı yeniden denizle buluşturacak, Bulancak’ın vitrini olacak çok güzel bir proje. Proje kapsamında Bisiklet ve yürüyüş yolu, modern aydınlatma, yeşil bant, oturma ve dinlenme alanları, spor aletleri gibi sosyal donatılarda yer alacak. Şimdiden hayırlı olsun” diye konuştu.

YORUM YAP