Bayramda Hava Nasıl Olacak? « Bulancak Ajans

20 Mart 2023 - 15:29

Bayramda Hava Nasıl Olacak?

Ramazan Bayramı’nda Hava Nasıl Olacak? Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezi Ramazan Bayramı süresince yurt genelinde hava tahminini açıkladı.

Bayramda Hava Nasıl Olacak?
Son Güncelleme :

10 Mayıs 2021 - 18:29

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre; Arefe günü ve Ramazan Bayramı süresince hava durumu; Perşembe günü Van ve Hakkari çevrelerinin, Cuma günü ise Edirne, Kırklareli, Van ve Hakkari çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçmesi bekleniyor. Hava sıcaklıklarının yurdun batı kesimlerinde mevsim normalleri civarında seyretmesi beklenirken kuzey, iç ve doğu bölgelerde ise mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Arefe günü (12.05.2021 Çarşamba): Ülkemizin kuzeydoğu kesimlerinin parçalı bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Bayramın 1. Günü (13.05.2021 Perşembe): Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı bulutlu, Van ve Hakkari çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Bayramın 2. Günü (14.05.2021 Cuma): Marmara, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun doğusu parçalı bulutlu, Edirne, Kırklareli, Van ve Hakkari çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Bayramın 3. Günü (15.05.2021 Cumartesi): Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Ankara, İstanbul ve İzmir İçin Tahmin Edilen Hava Durumu:

Ramazan bayramı boyunca Ankara, İstanbul ve İzmir’de yağış beklenmiyor.

Ankara’da hava sıcaklığının 25-31 C derece civarında olacağı tahmin ediliyor.

İstanbul’da hava sıcaklığının 23-28 C derece civarında olacağı tahmin ediliyor.

İzmir’de hava sıcaklığının 26-30 C derece civarında olacağı tahmin ediliyor.