Başkan Yakar’dan Berat Kandili Mesajı « Bulancak Ajans

29 Eylül 2023 - 03:07

Başkan Yakar’dan Berat Kandili Mesajı

Başkan Yakar’dan Berat Kandili Mesajı
Son Güncelleme :

07 Nisan 2020 - 11:56

Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, Ramazan’ın müjdecisi, Allah’ın yeri ve göğü rahmetiyle doldurduğu Berat Kandili gecesi sebebiyle yayınladığı mesajında; yaşanan zorlu süreçte tüm hastalarımızın şifa bulması temennisinde bulunarak, “Bu gecesinin vatanımızın Devletimizin , milletimiziz, Askerimizin polisimizin, Tüm Doktor ve sağlık çalışanlarının ve tüm İslam alemi için hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Başkan Yakar; “Yüce Allah’ın sonsuz af ve mağfiretine ulaşma yolunda önemli bir fırsat olan Berat Kandili’ne ulaşmış olmanın maneviyatı içindeyiz. Sevgi, kardeşlik ve barış duygularının da içten hissedilerek yaşandığı müstesna gecelerimizden olan Berat Kandili’ni vesile bilerek, Yüce Rabbimizden bizleri affetmesini dilemeli, İslam âleminin ve tüm Dünya’nın huzuru için dua etmeliyiz. İnsanların kendilerini ve yaptıklarını bir kez daha gözden geçirmesi ve sorumluluklarını hatırlaması bakımından önemli bir fırsat olan Berat Kandili’nde; kendimizi her türlü kötü duygulardan, haksızlık ve adaletsizlikten, kin, nefret ve intikam duygularından arındırmalı, Rabbimizin bağışlayıcılığına sığınmalıyız. Berat gecesi bir vesile kılınarak, özümüze dönmeli, ümitlerimizi canlandırmalı, bağışlama ve bağışlanma duygularımız güçlendirilmeli, insanlar arasındaki dargınlıklar, küskünlükler giderilmeli, yıktığımız gönülleri, kırdığımız kalpleri onarmak için de bir fırsat olarak görülmelidir.


Zor bir sınavdan geçtiğimiz bugünlerde küresel boyut kazanan Koronavirüs (Covid-19) ülkemizde de yayılım göstermektedir. Bu anlamda hastalığın önlenmesi amacıyla gerekli tedbirlerin alınmasında mesai mevhumu gözetmeden fedakarca çalışan gerek kamu kurum ve kuruluşlarımızdaki personellerimiz, gerek sivil toplum kuruluşlarında gönüllülük esaslı çalışan tüm arkadaşlarımız ile evinde kalarak bu hastalığın yayılmaması adına gerekli hassasiyeti gösteren vatandaşlarımıza teşekkür ediyor, zorunlu olmadıkça evlerinden çıkmamalarını istiyoruz. Alınan önlemler hepimizin sağlığı içindir ve biraz daha sabır göstermek zorundayız. Devlet-Millet el ele inşallah bu badireyi de atlacağız. Birlikte mücadele edeceğiz, birlikte kazanacağız ve sağlıklı yarınlarımızı birlikte kuracağız.
Bu duygu ve düşüncelerle, başta Bulancaklı hemşerilerimiz olmak üzere, Aziz Milletimizin ve tüm İslam âleminin Berat Kandil’ini tebrik ediyor, bu mübarek gün ve gecelerin şehrimize, ülkemize ve tüm insanlığa sağlık, rahmet, bereket ve huzur getirmesini yüce Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.