Başkan Şenlikoğlu’nun Cumhuriyet Bayramı Mesajı « Bulancak Ajans

6 Ekim 2022 - 00:08

Başkan Şenlikoğlu’nun Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 98. Yıldönümünü kutladı.

Başkan Şenlikoğlu’nun Cumhuriyet Bayramı Mesajı
Son Güncelleme :

28 Ekim 2021 - 23:23

Başkan Şenlikoğlu yayınladığı mesajda: “Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak milli mücadeleyi başlatıp, 29 Ekim 1923 tarihinde de ‘Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir’ diyerek ilan ettiği Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98. yıldönümünü, milletçe kutlamanın haklı gururu ve coşkusu içindeyiz” dedi.

Cumhuriyetin her türlü zorluk ve yokluğa rağmen, Türk Milletinin özünde var olan birlik ve beraberliğin, bağımsızlık ve hürriyet aşkının, muasır medeniyet seviyesine erişmiş güçlü bir Türkiye kurma azim ve kararlılığının gurur verici eseri olduğunu söyleyen Başkan Şenlikoğlu şöyle devam etti:

“600 yıllık bir cihan devletinin mirası üzerinde yükselen Cumhuriyetimizi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettiği ‘Muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma’ mücadelesini, ilk günkü heyecanla, azimle ve şevkle sürdürüyoruz. Bugün Türkiye Cumhuriyeti devleti sadece kendi vatandaşlarının değil, aynı zamanda bölgemizdeki ve dünyada ki tüm mağdurların, mazlumların, soydaş ve kardeş toplulukların da umut kaynağı olmuştur.

Bu duygu ve düşüncelerle; Bu aziz yurdu bize vatan yapan, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanın bölünmez bütünlüğünü, milletin huzur ve sükûnunu sağlayan ve bu kutsal amaç için toprağa düşerek şehitlik mertebesine ulaşmış aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle; gazilerimizi şükranla anıyor; Giresunlu hemşehrilerimiz ve tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.”