Bulancak Ajans
Bulancak Ajans
DOLAR28,9857% 0
EURO31,1701% -0.16
STERLIN36,3809% -0.01
FRANG32,9541% 0
ALTIN1.846,31% -1,09
BITCOIN1.219.414-4.686

Olgun Gedik basın açıklamasında bulundu

Yayınlanma Tarihi : Google News
Olgun Gedik basın açıklamasında bulundu

MHP Bulancak ilçe Başkanı Olgun Gedik yaşanan Korona Virüs salgını hakkında Bulancak Ajans muhabirine basın açıklamasında bulundu. Gedik’in yaptığı açıklama şöyle;

Yaşanan Korona salgını

Bir musibet bin nasihata bedeldir.
Ülkemizde yaşanan Korona salgını maalesef milletimizi tedirgin etmekle kalmamış akabinde Devletimizin pek çok kurumunu da alarma geçirerek acil eylem planlarını devreye sokmuştur. Başta sağlık alanında görevli kurum ve kuruluşlar olmak üzere, güvenlik dahil bütün yetkili merciiler görevini yapmak için seferberlik ilan edercesine milletimizin yanında olduğunu bir kez daha göstermiş olup alkışı hak etmişlerdir. Özellikle sağlık çalışanlarını kutlarken, umreden gelip karantinaya alınan ve Kahraman Polisimizin yüzüne tükürme edepsizliğini gösteren cahil ve cühelayı da şiddetle kınıyoruz. Çocuklarımızın evde derslerini ihmal etmemeleri için yapılan uzaktan eğitim sistemi de alkışı hak eden bir çalışmadır. Ayrıca sokaklarımızı dezenfekte eden belediye ve çalışanlarını da unutmamak gerekir. Aynı şekilde önlem alma konusunda gayret gösteren işletme ve fabrika yöneticilerini de çalışanlarına verdiği eğitim, seminer ve uygulamalarından dolayı tebrik ediyoruz. Toplu taşıma ve servis araçlarının da bu bahane ile daha sıklıkla dezenfekte edilmesi bağlı oldukları kooperatif ve odalardan periyodik olarak beklentimizdir.
Bir musibet bin nasihata bedeldir sözünde ifade edildiği üzere malum musibet beraberinde müşterek alanlarda nasıl yaşamamız gerektiğini öğrettiği gibi Aile olmanın da ehemmiyetini bize tekrar hatırlatmıştır. Özellikle temizlik ve hijyen konusunda vatandaşımız daha duyarlı olurken, kurumlarda çalışanlarımızın da görevlerine daha dikkatli ve önemle sarıldığı görülmektedir. Sürekli olması gereken bu durum ve davranışların, kalıcı olmasını ümit ediyoruz. İnsanımız bu durum karşısında vakitlerini ailesiyle geçirirken anne, baba ve çocukların birbiriyle kaynaşması ise daha farklı değerlendirilmesi gereken olumlu bir tablo oluşturmuştur. Ve yaşlılarımıza ve kronik hastalarımıza gösterilen önem ve değer ise adeta gözlerimizi yaşartmaktadır. En son uygulama 65 yaş ve üstüne sokağa çıkma sınırlaması ise isabetli bir karar olmuştur. Bu durum, aksine uygar ve medeni olduğu iddia edilen Avrupa ülkelerinde ise doğal bağışıklığa terke dilmiştir.


Bakanlıklarımızın uyguladığı, toplu kullanılan sosyal alanlara ve tesislere getirilen geçici faaliyet durdurma kararı ise işletmeci ve vatandaşlar tarafında olumlu karşılanırken, ekonomik olarak güç kaybeden esnafımıza da devletimizin biran önce destek çıkması ise ayrı bir temennimizdir. Zira ekonomik olarak çöken bir toplumun sağlığı daha kötü sosyolajik sonuçlar doğurabilir.
Bu tablo karşısında korona salgınını önlemek ve toplumu, bu ve buna benzer durumlar karşısında bilinçlendirmek için çaba gösteren, emek harcayan bütün kamu kurum ve kuruluşlarını, STK’ları, özel şirketleri ve işletmecileri, anbean topluma gelişen süreci aktaran medya ve basınımızı takdir ediyor, itidal içerisinde kurallara uyan ve alınan tedbirlere karşı büyük bir dikkat ve titizlik gösteren vatandaşlarımızı da tebrik ediyoruz. Bu krizi fırsata çeviren art niyetlileri, stokçuları, provokatörleri kural ve kaideleri hiçe sayarak karşı duruş sergileyenleri v.b. eylem gösterenleri şiddetle kınıyoruz.
Allah (C.C.) milletimizi ve devletimizi bu ve buna benzer her türlü felaket ve musibetlerden muhafaza eylesin. Hayatını kaybedenlere rahmet, yakınlarına sabır ihsan eylesin. Hastalarımıza biran önce şifa nasip eylesin.
MHP Bulancak ilçe Başkanı
Olgun Gedik

YORUM YAP