Başkan Güler; Kadir gecenizi tebrik ediyorum

Yayınlanma Tarihi :

BAŞKAN GÜLER: ”KADİR GECENİZİ TEBRİK EDİYORUM”

“KADİR GECESİ İLAHİ BİR FIRSATTIR”

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Kadir Gecesi nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Güler, Kadir Gecesinin tüm insanlığa rahmet kapısı olduğunu belirttiği mesajında şu ifadelere yer verdi;

Yüce kitabımız, insanlığın rehberi Kur’an-ı Kerim bu kutlu Gece’de inmeye başlamış ve yeryüzü böylelikle ilahi nimet ve nura kavuşmuştur.

Rahmet, mağfiret ve kurtuluş ayı olan mübarek Ramazan ayının içinde dualarla karşıladığımız Kadir Gecesi hepimiz açısından vazgeçilmez önem ve değerdedir.

Tutulan oruçlarla yapılan ibadet ve yardımlarla manevi bir iklimden geçerek idrak ettiğimiz Ramazan ayı, Kadir Gecesi ile zirveye ulaşmakta ve bayram sevinci ile taçlanmaktadır.

Ramazan ayı sevgi ve kardeşliğin pekiştiği bir aydır. Kadir Gecesi de günahlardan arınmış yeni bir hayat için ilahi bir fırsattır. Kadrini bilerek değerlendirmeli, affedici olan, affetmeyi seven yüce Allah’tan af dilemeli ve bol bol dua etmeliyiz. Unutulmamalı ki bu gece, esenlik ve güvenliğin her tarafa yayıldığı, sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği kutlu bir gecedir.

Mükâfatların sınırsız olarak verildiği bu gecede, kalplerimizin, duygu ve davranışlarımızın her türlü kötülükten arınması, kötü davranışlarımızın yerini iyi ve güzel davranışlarımızın alması, aramızdaki sevgi ve bağışlamanın hepimizi kucaklaması için yeni adımlar atmalıyız.

Bu gecenin açlıkla, yoksullukla, salgınlarla, savaşla ve başka belalarla uğraşan bütün insanların huzur ve mutluluğa erişmesine vesile olmasını diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle bin aydan daha hayırlı olan mübarek Kadir Gecesinin tüm insanlık alemine sevgi, saygı, huzur, sağlık, barış ve mutluluk getirmesini, tutulan oruçların, yapılan duaların kabul edilmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.

Basın No: