DOLAR33,0413% 0.65
EURO36,0249% 0.4
STERLIN42,9931% 1.08
FRANG36,9546% 0.88
ALTIN2.561,47% 0,47
BITCOIN57.840,190.553
reklam

Bakan Pakdemirli Bugün Ordu’ya Geldi

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Bakan Pakdemirli Bugün Ordu’ya Geldi
reklam

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, bir dizi ziyaret için gittiği Ordu’da Valiliği ziyaret etti. Ordu Valisi Tuncay Sonel’i makamında ziyaret eden Bakan Pakdemirli burada yaptığı konuşmada Bolaman Havzası Rehabilitasyon Projesi’ne ilişkin, “İnşallah Ordu’da ilk örneğini başlattığımız projenin ülke çapında diğer illere de bu hizmeti götürme ve yayma fırsatımız olur.” dedi.

Bakan Pakdemirli, daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler’i ziyaret etti.

Güler, harita üzerinden Bakan Pakdemirli’ye, Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütünün projelendirme çalışmalarını üstlendiği Bolaman Havzası Rehabilitasyon Projesi’ne ilişkin bilgi verdi.

Pakdemirli, Başkan Güler’in projeci kimliğiyle kendilerine Ordu için ciddi yatırımlar yapmak istediğini belirttiğini aktararak şunları söyledi:

“Tarım, turizm, ormancılık alanında ve kırsal kakınma açısından bir dizi proje teklifiyle geldi. Biz de Bakanlığımızın bütçe imkânları doğrultusunda bu projelerle alakalı çeşitli projelere başladık. Gerek tarım gerek hayvancılık gerekse tıbbı aromatik bitkiler alanında olsun bu projelere başladık ve bunları yürütüyoruz.”

“2 MİLYAR LİRALIK BİR PROJEYİ ORDU’YA KAZANDIRACAĞIZ”

Bolaman Havzası Rehabilitasyon Projesi’nin Ordu’ya layık ve Başkan Güler’in gönlüne göre bir proje olduğunu ifade eden Pakdemirli, “Hem Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü hem de Dünya Bankası katkılarıyla 300 milyon doları aşan, yani yaklaşık 2 milyar liralık bir projeyi de Ordu’ya kazandırma planı oldu.” diye konuştu.

“PROJE 7 İLÇEYİ ETKİLEYECEK”

Pakdemirli, projenin 7 ilçeyi etkileyeceğine dikkati çekerek şunları kaydetti:

“Sadece Ordu değil, Tokat ilinin de en az 3 ilçesini etkileyecek tamamen kırsal kalkınma, içinde tarım da olan turizm de olan sulama da olan ulaşım da olan gıda da olan ve bölgenin refahını da artıran çok önemli, çok güzel ve tam bir bütüncül proje. İnşallah Ordu’da ilk örneğini başlattığımız projenin ülke çapında diğer illere de bu hizmeti götürme ve yayma fırsatımız olur.”

Pakdemirli, vizyoner yaklaşımı ve projeci kimliğiyle bu çalışmalara ön ayak olduğu için Güler’e teşekkür ederek, “Her zaman Bakanlık olarak memleketimizin 81 ilinde olduğu gibi kendilerine destek olmaya devam edeceğimizi, Karadeniz insanına, bölge insanına destek olmaya devam edeceğimizi ifade etmek istiyorum.” dedi.

YORUM YAP