Ankara’daki Giresun STK’larına CHP’den Ziyaret « Bulancak Ajans

3 Ekim 2023 - 16:32
Ankara’daki Giresun STK’larına CHP’den Ziyaret
Son Güncelleme :

06 Ocak 2023 - 13:28

CHP Ankara İl Başkanı Av. Ali Hikmet Akıllı’nın talebi üzerine Giresun Sağlık Eğitim Vakfı’nda (GİRSEV) gerçekleşen görüşmeye CHP PM üyesi Prof. Dr. Ali Rıza Erbay, GİRSEV, Giresun ve İlçeleri Derneği, Şebinkarahisar Vakfı, Görele – Eynesil Çanakçı Derneği, Tirebolu Derneği Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

CHP PM üyesi Prof. Dr. Ali Erbay ziyaret ile ilgili yaptığı açıklamada sivil toplum kuruluşları ile bir araya gelerek tanışmak, sivil toplum kuruluşlarının hem Ankara’da hem de memleketlerindeki sorunlarını dinlemek amacıyla bu ziyaretleri gerçekleştirdiklerini belirtti.

Toplantıda, Girsev Başkanı Metin Yaraman, Giresun ve İlçeleri Derneği Başkanı Avukat Salih Haciomeroğlu, Şebinkarahisar Vakfı Başkanı Avukat Ali Yaşar Yücel, Tirebolu Derneği Başkanı Emekli Bürokrat Hüseyin Acar da başta fındık konusu olmak üzere Giresun’un birçok sorunu konusunda bilgiler verdi.

Ziyaret ile ilgili giresuntv.com.tr’ye açıklama yapan toplantıyı organize eden Giresun ve İlçeleri Derneği yönetim kurulu üyesi ve Ankara Kent Konseyi üyesi Kenan Paltun, CHP’nin PM üyeliği ve İl başkanlığı düzeyinde Giresun sivil toplum kuruluşları ile bir araya gelmesinden dolayı mutlu olduklarını, Giresun’un sorunları ve çözüm yolları, sivil toplum kuruluşlarının Ankara’da yaşadıkları sorunlar ve çözümleri konusunda verimli bir sohbetin gerçekleştirildiğini belirtti.

Abdullah Öner MERAL