Akçicek Köyü Tedbir Alıyor « Bulancak Ajans

30 Eylül 2023 - 02:34
Akçicek Köyü Tedbir Alıyor
Son Güncelleme :

02 Eylül 2021 - 22:04

Alucra ilçemizide yaz aylarında yaşanan su sıkıntısı yöre halkını olumsuz etkilediği dönem içerisinde Kurumlardan meded ummayı kesen Sivil Toplum Kuruluşları sıra ile su sorununu çözmek için kolları sıvamaya başladı.

Alucra ilçemizin Akçiçek Köyü dernek başkanı Kadir Urkaç tarafından hazırlanan proje büyük ilgi ve takdir görürken projenin hayata geçirilmesi için maddi kaynağın sağlanma noktasında Akçiçek Köyü halkının katılımları devam ediyor.

Akçiçek Köyü su deposunun hemen yanında 12×12 metre  ölçülerinde 1.5 metre derinliğinde inşa edililecek olan 216m3 su kapasitesiteli  havuzun Ekim ayında hizmete girmesi  planlanlanıyor.
Proje tamamlandığında Asırlardır kullanılan “tarihi hark” tan gelen suyun daha verimli bir şekilde kullanma imkanı sağlanacak

Akçicek Köyünde ve çevre köylerde yaşanabilecek yangınlara daha hızlı bir şekilde müdahale etmek için İtfaiye araçlarına su sağlayacak olan havuz olası Orman yangınlarına da erken müdahale için alınmış tedbir olacak.
Havuz projesi hizmete girdinde köy içerisinde “Hidrant” sistemlerininde kurulmasınına imkan sağlayacak.
Akçiçek Köyü Su deposunun hemen yanına inşa edilecek olan havuz ile su deposu arasında bağlantı yapılıp zorunlu durumlarda içme suyu şebekesine takfiye edilebilecek.

Haber:Yavuz Kayacık