Bulancak Ajans
Bulancak Ajans
DOLAR28,9208% 0.08
EURO31,4850% -0.1
STERLIN36,7790% 0.63
FRANG33,2729% 0.81
ALTIN1.924,11% 1,83
BITCOIN1.123.3841.037

Kuşluhan Köyü’ne İlgi Artıyor

Bulancak eski Kaymakamlarından Niyazi Ulugölge’nin katkılarıyla Kuşluhan Köyü İlkokulu bahçesine kurulan,…

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Kuşluhan Köyü’ne İlgi Artıyor

Kuşluhan Köyü Yöresel Kahvaltı-Halk Pazarı ve Müze Evi son zamanlarda Kuşluhan Köyü’nde ve Ordu’nun Taşbaşı Yaylası’nda çekimleri süren ‘Kuzey Yıldızı’ adlı dizinin bereketini yaşıyor ve yöre halkını bir araya getiriyor.

Yöre halkı, hafta sonları doğada kahvaltı yapmak, Kuzey Yıldızı dizisinin çekildiği yerleri gezip, görmek, Müze Evi içinde bulunan tarihi araç, gereç ve eşyaları görmek ve fotoğraf çektirmek için Kuşluhan Köyü’nde bir araya geliyor. Ayrıca Halk Pazarı’nda bölgede yetişen sebze, meyve gibi ürünlerin yanında bölgeye has, el sanatları, mısır ekmeği, Kuzine ekmeği, fasulye, taflan, kiraz, mantar turşusu, vb. birçok ürün satışa sunuluyor.

Bulancak merkezden 5 km mesafede bulunan Kuşluhan Köyü Yöresel Halk Pazarı’na yöre halkı dışında ziyaretçilerinin de gözlemlenmeye başlamasıyla Kuşluhan Köyü popülaritesini artırmaya başladı. ‘Kuzey Yıldızı’ dizinin Kuşluhan Köyü’nün tanıtımına katkısının fark edilir seviyede hissedildiğini dile getiren köylüler, köylerinin Giresun’un Bulancak İlçesi’ne bağlı olduğunun belirtilmesini ilgililerden rica ettiklerini dile getiriyorlar.

Kuşluhan Köyü, Bulancak’tan 5 Km uzaklıkta ve köye toplu ulaşım dolmuş durağı sayesinde 5 dakika da bir kalkan minibüslerle sağlanmaktadır.

YORUM YAP