4 Günlük sokağa çıkma kısıtlaması getirildi! « Bulancak Ajans

7 Haziran 2023 - 09:52

4 Günlük sokağa çıkma kısıtlaması getirildi!

4 Günlük sokağa çıkma kısıtlaması getirildi!
Son Güncelleme :

20 Nisan 2020 - 19:46

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Huber Köşkü’nde gerçekleştirilen kabine toplantısı, saat 15.12’de başladı. Kabine toplantısı, dördüncü kez video konferans yöntemiyle gerçekleştirildi. Erdoğan yaklaşık 4. saatin ardından kabine toplantısı sonrası açıklamalar yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:
Bugüne kadar 3 milyona aşkın vatandaşımıza vefa sosyal destek grupları vasıtasıyla hizmet verildi. 1 milyon 65 yaş üstü vatandaşımıza kolaya ve maske dağıtımı yapılmıştır.

Korucu sağlık donanımlarının yerli üretimi konusunda önemli mesafe kat ettik. Sağlık personeli açısından hayati olan N95 ve N99 maskelerinin, filtlerin geliştirme süreci bitti testlerine başlandı. En kısa sürede üretime geçiyoruz. Böylece bu filtreler konusunda dışa bağımlılıktan kurtuluyoruz.  İstanbul Başakşehir Şehir Hastanesi salgın hastalıkla mücadele için kullanılacak. Toplam yatak kapasitesi 2 bin 682 olan hastanenin bugün ilk etabını açılışı yaptık. 885, klinik 150 yoğun bakım olmak üzere bin 35 yatakla hizmet verecek. Hastanenin geri kalan kısmını önümüzdeki ay hizmete açmayı planlıyoruz.

Sokağa çıkma sınırlandırmasında kesintisiz hizmet veren fırıncı, gazete bayileri ve tüm çalışanlara ve kamu görevlilerine teşekkür ediyorum.

 

4 Günlük sokağa çıkma yasağı getirildi!

Şehirler arası ulaşım kısıtlamasının salgının yayılımını engellemede önemli katkısını gördük.  Büyükşehire ile Zonguldak ilinde uyguladığımız hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması salgının kontrolünde büyük fayda sağladı. Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması uygulamasını Tarım, Sağlık ve Gıda Hizmetleri ile Temel Üretim faaliyetlerini aksatmayacak şekilde bir süre daha devam ettireceğiz.

Ayrıca, 23, 24, 25,  26, Nisan tarihleri arasında günlük hayata etkisini en az düzeyde tutacak şekilde 31 İlimizde Sokağa Çıkma Sınırlandırması yapmayı özellikle planlıyoruz. 22 Nisan akşamı yine 00 andan itibaren 23 Nisan Zaten biliyorsunuz tatil. 24, 25, 26 Nisan 00:00’a kadar devam edecek.  26’sında 24:00 itibariyle sokağa çıkma kısıtlaması sona erecektir. Bununla ilgili ayrıntılar İçişleri Bakanlığı tarafından kamuoyuyla paylaşılacaktır. Sokağa çıkma sınırlandırmasında kesintisiz hizmet veren fırıncı, gazete bayileri ve tüm çalışanlara ve kamu görevlilerine teşekkür ediyorum.