DOLAR33,1952% -0.11
EURO36,0226% -0.6
STERLIN42,8115% -0.31
FRANG37,3483% -0.2
ALTIN2.551,00% -1,92
BITCOIN66.550,001.852
reklam

35 Yıllık Çöp Yığınının Kaldırılmasına Başlandı

Yayınlanma Tarihi : Google News
35 Yıllık Çöp Yığınının Kaldırılmasına Başlandı
reklam

Giresun Belediyesi tarafından şehrimizin kalkınması ve gelişmesi için gerçekleştirilen hizmetler hız kesmeden devam ediyor.

Hizmet sıralamasında her zaman vatandaşın taleplerine öncelik veren Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Giresun’un sosyal ve kültürel hayatına önemli katkılar sağlayacak olan ’Doğu Park’ projesini hayata geçiriyor.

Bu kapsamda, Sanayi Sitesi karşısında yer alan ve yıllardır atıl vaziyette olan ilk çöp sahası ile hemen bitişiğinde bulunan eski dolum tesisleri sahasına uygulanacak ‘Doğu Park’ projesine start verilerek, ilk etapta 35 yıl gibi bir süreden sonra çöp sahasındaki atık ve moloz yığınının kaldırılmasına başlandı. Zamanıyla çöp döküm sahasının Aksu mevkiine kaydırılmasına rağmen, üzerinde hiçbir çalışma yapılmadan 35 yıllık katı atık ve moloz yığını olarak bekleyen alanda yoğun bir taşıma çalışması başlatıldı ve sıfır kod seviyesine kadar inileceği bildirildi.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu çöp yığını kaldırılma çalışmaları tamamlandıktan sonra 80 dönümlük alanı kapsayan proje içerisinde; nikah salonu, etkinlik çayırı, tenis kortları, voleybol, basketbol ve futbol sahaları, 400 metre tartan yürüyüş pisti, galericiler sitesi, paten ve kay kay pisti, gözetleme kulesi ve çocuk oyun parkları olacağını bildirdi.

Belediyecilik anlamında hizmete susayan Giresun’un bu özlemine son vereceklerini söyleyen Şenlikoğlu: “Giresun’u yaşamaktan keyif alınan bir kent yapmak için gece gündüz demeden ekip arkadaşlarımızla birlikte çalışıyoruz. Halkımız güzel şehrimiz için hizmet bekliyor. Biz de bu hizmeti her şeyin en iyisine layık Giresunumuza sunacağız. Hiç kimsenin endişesi olmasın. Her şey sizler için. Her şey Giresunumuz için. Doğu Park Giresunumuza yakışacak.’’ dedi.

YORUM YAP