23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlanıyor « Bulancak Ajans

29 Eylül 2023 - 09:31

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlanıyor

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlanıyor
Son Güncelleme :

23 Nisan 2020 - 16:22

TBMM’nin açılışının 100. Yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ilimizde çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Koronavirüs salgını nedeniyle çocuklarımız başta olmak üzere tüm vatandaşlarımız bayramı evlerinde kutluyor.
Asgari sayıda katılımcıyla saat 09.00’da Giresun Valiliği önündeki Atatürk Anıtına ilk olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin sunulması ile başlayan tören bir dakikalık saygı Duruşu ve ardından  İstiklal Marşımızın okunması ile sona erdi.
Bayram coşkusunu evde yaşayan vatandaşlarca evlerin pencere ve balkonları bayraklarla ve Atatürk posterleriyle süslendi.
Bu yılki, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Koronavirüs (Covid-19) salgınına/bulaşına karşı alınan tedbirlerle de örtüşecek şekilde hazırlanan etkinlikler nedeniyle ilimizde bugün doğan 4 öğrenciye evlerinde doğum günü sürprizi yapıldı.
Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları’nın talimatı ile Giresun Milli Eğitim Müdürlüğü ile Vefa Sosyal Destek Grubu görevlileri, 23 Nisan etkinlikleri kapsamında, doğum tarihi 23Nisan olan; Eylül Bingöl, Mira Köroğlu, Bengüsu Tığlıoğlu ve Ceylin Terzi’yi evlerinde ziyaret etti.
Sosyal mesafe kurallarına dikkat edilmek suretiyle görevliler tarafından hazırlanan pastalarla doğum günleri kutlanan çocukların kendilerine çeşitli hediyeler takdim edildi.
Doğum günü etkinliği,  Vali Sarıfakıoğulları’nın talimatı ile ilçelerde de kaymakamlıklar koordinesinde gerçekleştirildi.
Vali Sarıfakıoğulları, Koronavirüs (KOVİD-19) salgını tedbirleri kapsamında bayramı evlerinde  geçirmek zorunda kalan  çocukları ve ailelerini bu akşam tüm Türkiye’de saat 21.00’da eş zamanlı olarak yayınlanacak İstiklal Marşımızı, pencere ve balkonlarına çıkarak hep birlikte coşkuyla okumaya davet etti.